Skålfat porslin Kina

Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal, med sex karaktärs märke, dekor med motiv av femkloade drakar jagandes den flammande pärlan, diameter 21 cm

Smärre slitage

895807

2021-04-05