Fickur 1700-talets senare del
Klubbat för:
2 800 SEK
3 000 SEK
FICKUR, förgylld metall, 1700-talets senare del, manuellt uppdrag med nyckel, spindelgång, urverk signerat Le Roy Paris, mineralglas, boett med landskapsscen med hund, diam ca 42 mm
Åldersrelaterat slitage. Nyckel för uppdrag medföljder ej. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
895912
2021-04-04