Fickur Silver 1700-tal

Fickur Silver 1700-tal
Fickur Silver 1700-tal
Fickur Silver 1700-tal
Fickur Silver 1700-tal
Fickur Silver 1700-tal
Fickur Silver 1700-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

3 000 SEK

FICKUR, silver, 1700-tal, manuellt uppdrag med nyckel, spindelgång, mineralglas, urverk signerat Cabrier London 2399, ornerad boett med rokokoscen, serie nr. 2301, diam ca 43 mm, diam ytterboett ca 50 mm

Åldersrelaterat slitage. Lagningar. Nyckel för uppdrag medföljer ej. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

895913

2021-04-04