Fickur Silver 1700-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
3 000 SEK
FICKUR, silver, 1700-tal, manuellt uppdrag med nyckel, spindelgång, mineralglas, urverk signerat Cabrier London 2399, ornerad boett med rokokoscen, serie nr. 2301, diam ca 43 mm, diam ytterboett ca 50 mm
Åldersrelaterat slitage. Lagningar. Nyckel för uppdrag medföljer ej. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
895913
2021-04-04