Fickur Nickel ca år 1800
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FICKUR, nickel, ca år 1800, manuellt uppdrag med nyckel, centrumsekundvisare, urverk signerat Duchene & Compagnie 26800, senare plastglas, datum, diam ca 57 mm
Åldersrelaterat slitage. Urtavla med skador. Nyckel för uppdrag medföljer ej. Fungerar ej vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
895915
2021-04-04