Fickur Nickel ca år 1800

Fickur Nickel ca år 1800
Fickur Nickel ca år 1800
Fickur Nickel ca år 1800
Fickur Nickel ca år 1800
Fickur Nickel ca år 1800
Fickur Nickel ca år 1800

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKUR, nickel, ca år 1800, manuellt uppdrag med nyckel, centrumsekundvisare, urverk signerat Duchene & Compagnie 26800, senare plastglas, datum, diam ca 57 mm

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med skador. Nyckel för uppdrag medföljer ej. Fungerar ej vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

895915

2021-04-04