Sengustaviansk byrå
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1800, sengustaviansk, 3 lådor, fanerad med mahogny, överdel med träskiva, dragringar och detaljer av mässing, snedställda hörn med pilastrar, nedtill med avsmalnade ben, höjd ca 90, 119x53 cm
Nyckel saknas. Lister skadade och saknas. Skador.
895970
2021-03-30