Brödvaggor

Brödvaggor
Brödvaggor
Brödvaggor
Brödvaggor
Brödvaggor
Brödvaggor

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

BRÖDSKÄRARE, s k brödvaggor, 4 st, gjutjärn, trä, stål, märkta bl a Ginge och Raadvad, 1900-talets första hälft, höjder 15 - 25 cm

Proveniens: Gamla Kassan auktion

Bruks- och åldersrelaterat slitage

896038

2021-03-28