Kinesiska tallrikar och ingefärskruka

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

TALLRIKAR och INGEFÄRSKRUKA, tallrikar 6 st, diameter 20 cm, med Imari färger, krukans höjd 13 cm, 1800-tal.

Bruksslitage och omfattande kantnagg.

896050

2021-03-31