Böhlmark Fotogenlampa
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FOTOGENLAMPA, Böhlmarks enligt uppgift, mässing, 1900-talets första hälft, fot och fotogenhus i mässing, linjerör med brännare, höjd ca 51 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, smärre bruks och åldersrelaterat slitage, rör aningen snett, patina
896085
2021-03-31