Ljuskrona Skultuna Bruk 205

Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205
Ljuskrona Skultuna Bruk 205

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKULTUNA BRUK, nr. 205, ljuskrona, mässing, 1900-talets andra hälft, barockstil, för fem ljus, stämpelmärkt, höjd ca 47 cm.

Smärre bruks och åldersrelaterat slitage

896191

2021-03-31