Axel Salto Royal Copenhagen skål

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

AXEL SALTO (Danmark 1889-1961), skål, Royal Copenhagen, signatur SALTO, modellnr 20722, blåglaserat gods, reliefdekor, höjd ca 8, diameter 29 cm

Smärre slitage, mikornagg kan förekomma

896333

2021-04-01