Bror Hjort kärlekspar
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
BROR HJORTH (1894 -1968): "Kärlekspar (liggande)", patinerad terracotta, signerad Bror Hjort, daterad 1947, placerad på träsockel, total höjd ca 14 cm, 29x18 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverks kvalitetsauktion 14e november 1974
medföljer ett tidigare kvitto från Stockholms Auktionsverks kvalitetsauktion 14e november 1974
896409
2021-04-03