Bror Hjort kärlekspar

Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar
Bror Hjort kärlekspar

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

BROR HJORTH (1894 -1968): "Kärlekspar (liggande)", patinerad terracotta, signerad Bror Hjort, daterad 1947, placerad på träsockel, total höjd ca 14 cm, 29x18 cm

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverks kvalitetsauktion 14e november 1974

medföljer ett tidigare kvitto från Stockholms Auktionsverks kvalitetsauktion 14e november 1974

896409

2021-04-03