halvmånebord
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HALVMÅNEBORD, 1 par, 1900- talets första hälft,svarvade ben, rotfanér och toppskiva i mahogny, höjd ca 76, diameter 126 cm, mittdjup 62 cm
Bruks och åldersslitage, repor och märken, toppskiva med ställvis hårdare slitage, patina
896464
2021-03-30