Golvur 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
1 500 SEK
GOLVUR, tidigt 1800- tal, kinesiserande dekor, slag, urtavla i mässing, höjd ca 205, bredd 46 cm, djup 19 cm, lod samt pendel finns,ca höjd 205, bredd 46 cm, djup 19 cm
Ställvis hårdare bruks och åldersrelaterat slitage, avskavingar, jack, fattas glas till urtavla, lös trädel
896465
2021-03-30