Salongsbord i louis seizestil
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALONGSBORD, Louis seize-stil, tidigt 1900-tal, oval form med skiva av marmor, skuren samt bronserad dekor med bandfläta, voluter samt rosor, parkopplat underdede, höjd ca 75, 90x63 cm
Bruksslitage, senare bronserat, bruksspår
896480
2021-04-01