Salongsbord i louis seizestil

Salongsbord i louis seizestil
Salongsbord i louis seizestil
Salongsbord i louis seizestil
Salongsbord i louis seizestil
Salongsbord i louis seizestil
Salongsbord i louis seizestil
Salongsbord i louis seizestil
Salongsbord i louis seizestil

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SALONGSBORD, Louis seize-stil, tidigt 1900-tal, oval form med skiva av marmor, skuren samt bronserad dekor med bandfläta, voluter samt rosor, parkopplat underdede, höjd ca 75, 90x63 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, senare bronserat, bruksspår

896480

Päivämäärä:

2021-04-01