Parti silver

Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SILVER, 18 delar, 1800-tal respektive 1900-tal, 9 kaffeskedar, saltsked, bägare, 2 saltkar med glasinsaser, 2 tumlare Elon Arenhill, GEWE, Malmö, 1974, skål på fot C.G Hallberg, 1949, bägare Eric Löfman, MGAB, Uppsala, 1977, bägare, Eric Löfman, MGAB, Uppsala, 1977, skedarnas längd 6- 12 cm, resterandes höjd 2,5- 10 cm, total vikt exklusive saltkar 428 g

Mindre bruksslitage, skedar med gravyr.

896486

2021-04-04