Parti porslin Kina
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PORSLIN, 12 delar, Kina, 1700/1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått, lockurna, vas, chokladkopp med lock, 2 skålar, 7 fat, diameter 7-18 cm, höjd 2-26 cm.
Nagg, lockurna med stötmärke, en skål lagad, ett fat med spricka samt lagning, en skål saknar lock .
896502
2021-04-04