Parti porslin Kina

Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PORSLIN, 12 delar, Kina, 1700/1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått, lockurna, vas, chokladkopp med lock, 2 skålar, 7 fat, diameter 7-18 cm, höjd 2-26 cm.

Nagg, lockurna med stötmärke, en skål lagad, ett fat med spricka samt lagning, en skål saknar lock .

896502

2021-04-04