Karmstol Klaus Wettergren
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KLAUS WETTERGREN, karmstol, Danmark, 1980-tal, armlän i förkromat stål, svart sits, ryggbricka i masurbjörk, plakettmärkt "sitting sculpture designed by Klaus Wettergren in sweden palk design center hälsingborg No. 23/100", sitthöjd 44 cm
Smärre bruksslitage, mindre avskavning på trä, samt repor i sits
896533
2021-04-02