Karmstol Klaus Wettergren

Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren
Karmstol Klaus Wettergren

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KLAUS WETTERGREN, karmstol, Danmark, 1980-tal, armlän i förkromat stål, svart sits, ryggbricka i masurbjörk, plakettmärkt "sitting sculpture designed by Klaus Wettergren in sweden palk design center hälsingborg No. 23/100", sitthöjd 44 cm

Smärre bruksslitage, mindre avskavning på trä, samt repor i sits

896533

2021-04-02