BRUNO MATHSSON & PIET HEIN Superellips B616

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips B616", för Fritz Hansen, Danmark, samtida, toppskiva i vit fenixlaminat, aluminiumlist, vitlackerade spännben av stål, höjd ca 72 170x100 cm

Selected Design

Skador: Obetydligt slitage, framstår som oanvänt

896606

2021-04-08