Matgrupp

Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp
Matgrupp

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

MATGRUPP, 9 dlr, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, 6 stolar samt 2 karmstolar, bordet med 1 illäggsskiva, bordets höjd ca 77 samt 167x119, illäggsskivans bredd 54 cm, sitthöjd ca 45 cm

Senare bemålning, ej på illäggskivan, sprickor, bordet med färgsläpp, flcäkar och slitage, bruks och åldersrelaterat slitage

896623

2021-03-30