Soffa sengustaviansk stil,
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, sengustaviansk stil, 1800-tal, vitmålad med bronserade detaljer, skuren dekor av fjällskärningar, överkragade kannelerade framben, textilklädd sits, längd 177 cm, djup 68 cm, höjd 91 cm.
Bruksslitage, senare målning samt klädsel, renoverad och kompletterad.
896632
2021-03-30