Eli keller vas med tre fat
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELI KELLER, vas med 3 st fat, unika, samtida, porslin, grönblå nickeloxid med kobolt inslag, kristallglasyr, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, signerade Eli undertill, vasens höjd ca 12 cm, diameter ca 16 cm, fatens diameter ca 12, 13 samt 16 cm
Obetydligt slitage
896718
2021-03-31