Spegel, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, träskuren dekor och pastellage, förgylld och bemålad, krönet med kymation, fält med växtornamentik, ramen med fascessstav, silverfolierat glas, 128 x 63,5 cm
Smärre förgyllningsskador, torrspricka, mindre list saknas i botten, senare glas
896903
2021-03-31