Pablo Picasso Cote d´Azur

Pablo Picasso Cote d´Azur
Pablo Picasso Cote d´Azur

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PABLO PICASSO, efter, "Cote d´Azur", litografisk affisch signerad i trycket, tryckt av Mourlot, 1962, litografisk affisch, bladstorlek 99 x 66 cm.

Litteratur:
Czwiklitzer 177, Rodrigo 118

Oramad, ej märkt Henri Deschamps, gulnader, kantveck, nålhål

896984

2021-03-31