Ljuskrona gustaviansk stil
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, 4 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, elektrifierad, mittenparti i blå glasmassa samt med obeliskformad glasprisma, höjd ca 78, diameter 46 cm
Smärre slitage, aningen sned
897040
2021-04-02