Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, 4 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, elektrifierad, mittenparti i blå glasmassa samt med obeliskformad glasprisma, höjd ca 78, diameter 46 cm

Smärre slitage, aningen sned

897040

2021-04-02