Trädgårdsskulptur, David
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1800-talets slut, efter Michelangelos skulptur David, gjutjärn med sandstensimiterande bemålning, samtida postament i stengods stämplat Doulton & Co Limited Lambeth, höjd 82, inklusive postament 133 cm
Halsen med lagning, postament med ställvisa nagg och avslag
897178
2021-04-18