Trädgårdsskulptur, David

Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David
Trädgårdsskulptur, David

Klubbat för:

11 000 SEK

15 000 SEK

TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1800-talets slut, efter Michelangelos skulptur David, gjutjärn med sandstensimiterande bemålning, samtida postament i stengods stämplat Doulton & Co Limited Lambeth, höjd 82, inklusive postament 133 cm

Halsen med lagning, postament med ställvisa nagg och avslag

897178

2021-04-18