Beda Stjernschantz oljemålning
Klubbat för:
29 000 EUR
Utropspris
6 000 EUR
BEDA STJERNSCHANTZ (1867-1910) Flicka på gärdesgården, signerad samt daterad 1890, olja på duk, uppfodrad på pannå, 38x23 cm
Utställning: Amos Andersons konstmuseum 14.3-31.8 2014, avbildad i utställningskatalogen på sid 14 och sid 211
897187
2021-05-23