Beda Stjernschantz oljemålning

Klubbat för:

29 000 EUR

Utropspris

6 000 EUR

BEDA STJERNSCHANTZ (1867-1910) Flicka på gärdesgården, signerad samt daterad 1890, olja på duk, uppfodrad på pannå, 38x23 cm

Utställning: Amos Andersons konstmuseum 14.3-31.8 2014, avbildad i utställningskatalogen på sid 14 och sid 211

897187

2021-05-23