Ivan Aivazovski oljemålning
Klubbat för:
80 000 EUR
Utropspris
45 000 EUR
IVAN AIVAZOVSKI (1817-1900) segelfartyg vid kusten, signerad samt daterad 1896, a tergo märkt a Nice, olja på duk, 30x40,5 cm
Utställning: Salo konstmuseum: Adolf Bock och marinkonstens mästare 9.6-9.9 2012
897198
2021-05-23