Bägare silver Anders Lundman

Bägare silver Anders Lundman
Bägare silver Anders Lundman
Bägare silver Anders Lundman
Bägare silver Anders Lundman
Bägare silver Anders Lundman
Bägare silver Anders Lundman
Bägare silver Anders Lundman
Bägare silver Anders Lundman

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, silver, Anders Lundman (verksam 1745-1763), Stockholm 1756, ciselerad dekor av girland, delvis förgylld, höjd ca 8,5 cm, vikt 77 g

Säljes till förmån för Cancerfonden

Med gravyr, slitage, stötskador

897333

2021-03-31