Stig Lindberg tekanna i stengods
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982) tekanna, Gustavsberg, stengods, relieffdekor blågrön glasyr, signerad undertill Stig L samt med studiohanden, handtag i trä och mässing, höjd ca 20 cm inklusive handtag, exklusive handtag ca 15 cm
Smärre slitage
897396
2021-04-02