Oljemålning William Gislander

Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander
Oljemålning William Gislander

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

WILLIAM GISLANDER (1890-1937): "Målkläppen, Falsterbo", signerad William Gislander, daterad 1921, olja på duk, ca 110x288 cm

Proveniens: Östarps Gästgiverigård

Färgbortfall

897420

2021-04-01