Samling silver

Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver
Samling silver

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SILVERFÖREMÅL, ca 17 dlr, samling bestående av cocktailpinnar i etue, druvsax, nålfat, luktdosa, Julsked 1949 Grann & Laglye, Danmark, små fat, servettringar, pillerdosa och liten mugg, merparten 1900-tal, enstaka 1800-tal, samlad vikt ca 305 gram

Bruksslitage, små bucklor, lagningar, sprickor

897515

2021-04-06