Bojan Kina 1800-tal

Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

2 000 SEK

BOJAN, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, ovoid form, dekor av figurscen med qilin i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, höjd ca 20 cm

Fotringen med nagg

897742

2021-04-02