Lockaskar Kina
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
LOCKASKAR, 1 par, porslin, Kina, sent 1900-tal, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkta med fyra karaktärsmärke i botten, längd 2035 cm, höjd 9 cm.
Bruksslitage.
897772
2021-04-11