Ferdinand Fagerlin

Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FERDINAND FAGERLIN (1825-1907): Porträtt föreställande Willem Kuyt, signerad samt daterad Ferdinand Fagerlin, Katwyk-65(1865), olja på duk uppfäst på pannå, ca 15,5 x 19,5 cm.

PROVENIENS
Olof Hellström och Elisabeth Hermodssons konstnärshem

Beskuren

897921

2021-04-04