Ampel
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AMPEL, empire, 1800-talets början, 6 st ljusarmar behängd med prismor, svärtad plåt och mässing, höjd ca 55 cm
PROVENIENS
Olof Hellström och Elisabeth Hermodssons konstnärshem
Bruks och åldersrelaterat slitage, ett par prismor fattas.
897922
2021-04-04