Ampel

Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

AMPEL, empire, 1800-talets början, 6 st ljusarmar behängd med prismor, svärtad plåt och mässing, höjd ca 55 cm

PROVENIENS
Olof Hellström och Elisabeth Hermodssons konstnärshem

Bruks och åldersrelaterat slitage, ett par prismor fattas.

897922

2021-04-04