Byrå nordens flora Bodafors
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, Bodafors, ca 1940-tal, möjligen Axel Larsson, märkt Bodafors, två lådor, beslag av mässing, stomme av björk, lister i masurbjörk, svängda ben i massiv björk, senare tapetserad med dekor av "Nordens Flora", höjd ca 65, 100x45 cm, nyckel finns
Visst slitage, senare tapetserad
897936
2021-04-03