Byrå nordens flora Bodafors

Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors
Byrå nordens flora Bodafors

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BYRÅ, Bodafors, ca 1940-tal, möjligen Axel Larsson, märkt Bodafors, två lådor, beslag av mässing, stomme av björk, lister i masurbjörk, svängda ben i massiv björk, senare tapetserad med dekor av "Nordens Flora", höjd ca 65, 100x45 cm, nyckel finns

Visst slitage, senare tapetserad

897936

2021-04-03