Bordslampa majolika

Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika
Bordslampa majolika

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPA, 1900-talets början, majolika, sannolikt Rörstrand, polykrom samt förgylld dekor, höjd ca 76 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, sockel med stötskador, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, lampskärm medföljer

897987

2021-04-03