Bänk, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BÄNK, Louis XV, stomme i valnöt, träskuren dekor, svängda ben med klövformade fotavslut, lös dyna klädd med skinn, bemålad i pärlgrått, sitthöjd 42, 161 x 61 cm
Renoverad, kompletterad, klädsel med slitage och fläckar
898017
2021-04-18