Taburetter, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

TABURETTER, ett par, Karl Johan, fanerade med mahogny, volutformade fronter, sidorna med svarvade handtag, sabelformade ben, sitthöjd 43 cm

Ett ben med äldre lagning

898019

2021-04-18