Bergère, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BERGERE, Louis XVI, Frankrike, träskuren dekor i valnöt, uppsvängd rygg, volutformade armlän, hörnfleuronger, svängd frontsarg, kannelerade avsmalnande ben, bemålad i pärlgrått, klädd med koralfärgat tyg, sitthöjd 42 cm
Smärre lagningar, kompletterade fotavslut
898051
2021-04-18