Elsa Danson Wåghals skulptur
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ELSA DANSON WÅGHALS (1885-1977): Bedjande kvinna, signerad och otydligt daterad Elsa Danson Paris, (19?3), gjutarmärkt Valsuani, mörkpatinerad brons, höjd ca 21 cm
Ingår i tema-auktionen
Arkitektens konstsamling
898178
2021-04-10